skip to Main Content
Бойки

Бойки

БОЙКИ – етнографічна група українців, що мешкають в Карпатах, Прикарпаття, від річок Сян і  Уж до  річок Лімниця і Тересва. Ця історико-етнографічна область поселення так і називається «Бойківщина»

Існує  кілька версій терміну, але найпоширніша, походить від  кельтського племені боїв, яке проживало на території Чехії й Австрії в пізньовантичні часи. Бойків розглядають як нащадків племені білих хорваті. Але найцікавіше це культура, яка на щастя  збереглась до нині, яку можна побачити і відчути, про неї і поговоримо!

Зараз глибоку культуру бойків можна побачити на території Турківщини Львівської обл. Тут є цілі села, які й донині зберегли свої звичаї та притримуються їх. Можливо це тому, що вони знаходяться далеко від великих розвинутих міст?…

Яскравий приклад цьому є с.Либохора, що знаходиться під Верховинським Вододільним хребтом. Село з населенням майже в 2500 людей має близько 70% сільських будинків в бойківському стилі, які сьогодні туристи з цікавістю роздивляються і роблять багато крутих фото. Тут люди в більшості своїй займаються тваринництвом та землеробством, лісовим промислом, а також художніми промислами, як то грою на старовинних музичних інструментах: цимбали, басоля, дримба, сопилка тощо. Організовують цілі родинні музичні ансамблі

Зараз на території Бойківщини кожного року проводять фестиваль бойківської культури, та раз на 5 років 2 – 6 серпня проводять, Всесвітні бойківські фестини. На нього з’їджаються бойківські фольклорні колективи з усього світу. Грають та співають традиційні музичні композиції, серед яких коломийки, ладканки тощо. Таку музику ніде, крім Бойківщини не почуєш.

Самі Бойки, люди малоговіркі не дуже відкриті до спілкування з незнайомцями, тому радимо Вам першими почати діалог при зустрічі.

Стаття це інформація – інформація про місцевість, про те, що туристів у нас обов’язково зацікавить)  але коли ви побачите цей унікальний Бойківський колорит на власні очі,  то будете в захваті!

Back To Top