skip to Main Content

ПІШОХІДНІ МАРШРУТИ

Пішохідні маршрути від сімейного готель-ресторана «ЛіАн», підібрані таким чином, щоб рекреація приносила  нашим гостям радість та натхнення! Це маршрути які проходять Національним парком і не тільки. На кожному з цих маршрутів є свої цікаві легенди, та деякі з них можуть передати сьогодні цікаві факти з історії Закарпаття. А історія Закарпаття різноманітна та цікава!

Екомаршрут «Дрогобицький камінь»

Протяжність 19 км (8 годин, в залежності від вашої підготовки). Маршрут розпочинається від готелю «ЛіАн». Далі стежка виходить до маленької гірської річки Гусний і біжить паралельно річечці поміж гір, які вкриті густими лісами. Кілометра через три починається с.Гусний з колоритними будинками. Населення Гусного наразі не перевищує 60 чоловік. В центрі села стоїть дерев’яна церква Святого Миколая Чудотворця, яка ще носить назву Миколаївської церкви. Це пам’ятка архітектури національного значення. Датою заснування церкви значиться 1655 рік. Саме з цього місця починається підйом до Дрогобицького каменю. По дорозі можна зібрати гриби, скуштувати лісові ягоди. На висоті приблизно 700-800 м розпочинаються густі чагарники чорниці та брусниці.Тож в сезон можна неабияк вітамінізуватись! Піднявшись на Дрогобицький камінь (1186м) відкривається дивовижна панорама на Закарпатську та Львівську області: навкруги гори, а в долині поміж гір лежить село. Далі стежка проходить Верховинським вододільним хребтом до вершини Кругла 981 м та спускається до села Ужок.

Екомаршрут «Кременець»

Протяжність 20 км (9-10 годин, в залежності від вашої підготовки).
Стежка проходить через букові праліси, які за останні 120 років не зазнали жодних змін під впливом людини. Вони займають найбільшу площу в Ужанському національному природньому парку. По дорозі маршруту зустрічаються незвичайні казкові пейзажі – буки з опущеними майже до землі гілками. Ну точно, як у казкових кінострічках! А під вершиною гори знаходиться унікальне джерело з цілющою водою. Свою назву, Святий Студник, воно отримало за криштально чисту воду. Вже декілька століть джерело освячують представники духовенства України та Польщі. Слідуючи по цьому маршруту, мандрівник виходить на вершну, де знаходиться стела, яка сповіщає про схід на цьому місці 3-х кордонів – України, Польщі та Словаччини.

Починається в 26 км від готельно-ресторанного комплексу «ЛіАн» (трансфер організовуємо).

*УВАГА! на данному маршруті потрібно заздалегіть потурбуватись про дозвіл, у звязку з тим, що маршрут знаходиться в прикордонній смузі. Де і як отримати дозвіл ми розповімо!

Екомаршрут «Княгинський метеорит».
Протяжність: із с.Стужиця – 5 км,  від с.Княгиня – 8 км. (6-10 годин, в залежності від вашої підготовки)

Маршрут розпочинається в селі Княгиня і проходить таємничим буковим  лісом Ужанського національного природнього парку. Дорога йде по схилам гори Стінка, де ви побачите карстові печери, які утворилися шляхом розмивання порід підземними водами. Далі йде підйом  до урочища «Чорні Млаки». Це місце падіння найбільшого метеориту в Європі – Княгинського.  Метеорит пролетів вогняною стрілою по небу і розірвався поблизу села Княгиня на висоті приблизно 40 км Сталася ця надзвичайна подія влітку 1866 року. Уламки цього метеориту знаходили по всій околиці Княгині. Самий великий знайшли саме в урочищі «Чорні Млаки». А найбільша  їх частина упала в ліс,  знайдена так і не була, тож, якщо пощастить, то і ви щось відшукаєте! )))

Після відвідин місця падіння метеориту, стежка повертає в інший бік, в село Стужиця, до найстаріших дубів України! Дуб «Чемпіон» має вік 1300 років, а Дідо-дуб має вік 1100-1200 років! Вважається, що дуб «Чемпіон» є «батьком» Дідо-дуба. В обох дерев окружність стовбура більше 9-ти метрів, а висота їх сягає 30 метрів! Вони вас зачарують своєю величністю.

Починається в 24 км від готельно-ресторанного комплексу «ЛіАн», або 34 км (трансфер організовуємо).

*УВАГА! на данному маршруті потрібно заздалегіть потурбуватись про дозвіл, у звязку з тим, що маршрут знаходиться в прикордонній смузі. Де і як отримати дозвіл ми розповімо!

Екомаршрут «Витік річки Уж»

(Протяжність маршруту 9 км, середня складність)

Маршрут бере свій початок зі славнозвісного Ужоцького перевалу, що в історичні часи був місцем інтенсивних бойових дій Першої світової війни. Сьогодні у цьому місці находиться військове кладовище та пам’ятний знак. Рухаючись стежкою, ви весь час зустрічатимете живописні ділянки лісу та сінокісні луки. А ближче до схилу Верховинського вододільного хребта із сінокісних лук відкриваються розкішні краєвиди гірських вершин Стожоку, Пікуя, та Кінчика Буковського, а далі запаморочлива панорама польських гір Бещад. Наприкінці маршруту стежка сходить до витоку річки Уж на висоті 1000 м і спускається до села Ужок.
Старт маршруту від Ужоцького перевалу, що в 6 км від готелю.

Екомаршрут «На гору Пікуй»

Протяжність маршруту 30.05 км в дві сторони 61, для найсміливіших!
Маршрут проходить по найгарнішому гірському хребту Карпат, улюбленцю найвибагливіших туристів – Верховинському вододільному хребту. Він розташований на межі Закарпатської та Львівської областей і простягається від Ужоцького до Торунського перевалу. Саме звідси беруть початок безліч річок, серед яких Уж, Латориця, Стрий та Ріка. Через хребет проходив історичний торговий шлях «Руська Путь», якою за часів Київської Русі возили всілякі товари з Балканів, а нині на цьому особливому місці встановлений пам’ятний знак.

Маршрут бере свій початок від самого готелю, а далі у селі Гусний стежка здіймається лісом до вершини Дрогобицький Камінь, висотою 1186 м І саме тут розпочинається найцікавіше. З вершини відкривається захоплююча панорама, зокрема на Ужанську долину та мальовничі села Львівської та Закарпатської областей. А подолавши ще невелику відстань, ви зможете насолодитися незабутніми панорамами на гори Гостра, Полонина Рівна та дивовижну вершину неймовірно красивої гори Пікуй, яка і буде супроводжувати вас до самого кінця маршруту!

Екомаршрут «Черемха»

Протяжність маршруту 8 км (5 годин), середня складність.
Маршрут стартує біля села Ставне, від рекреаційного пункту та продовжується до самої гори Черемха. Довша частина стежки проходить через таємничий ліс з особливою атмосферою, від якої перехоплює подих! Пройшовши 2/3 маршруту, ви опинитеся на мальовничій луці урочища «Багно».

Тут ви зможете перепочити на затишних лавках, втамувати спрагу з гірського джерела, та відчути себе справжнім дослідником, побачивши на власні очі рідкісні рослини Червоної книги. Далі стежка простягається до вершини гори Черемха висотою 1130 м. Чим ближче до вершини, тим рясніші кущі чорниці, якою можна в сезон ласувати прямо під час походу. На горі стеляться запашні субальпійські луки, а пам’ятні знаки та військове кладовище нагадають про драматичні події Першої світової війни.

Старт маршруту біля села Ставне, що в 10-ти км від готелю (трансфер організовуємо)

*УВАГА! на данному маршруті потрібно заздалегіть потурбуватись про дозвіл, у звязку з тим, що маршрут знаходиться в прикордонній смузі. Де і як отримати дозвіл ми розповімо!

Екомаршрут «Термінецька путь»

Протяжність маршруту 7 км (5 годин), легкий.
Простий та легкий маршрут, який прийдеться до смаку як досвідченим мандрівникам, так і початківцям. Маршрут проходить під Українсько-Польським кордоном, та простягається від відомого Ужоцького перевалу до урочища Щербин, що в с.Волосянка.

Під час маршруту вам відкриється неймовірна гірська панорама, якою хочеться й хочеться милуватись! Місцями стежка перетинається з унікальною залізницею, яка збудована інженерами Австро-Угорщини. Сьогодні ця залізниця, дивує туристів своїми  унікальними серпантинами та панорамами!

Back To Top