skip to Main Content
Чан

Чан

Відома родзинка Закарпаття, і невідома за її межами)

Мова піде про чан. Їх в Закарпатті велика кількість, перший чавунний чан був зроблений і запрацював на Закарпатті в  с. Лумшори в 90-х роках минулого ст.

Що таке чан – це велика чавунна ємність у вигляді казана,  історія іде від древніх кельтів. Раніше  викопували ями, і  їх обкладали шкірою тварин пізніше камінням або деревом, туди підводили мінеральну або джерельну воду, потім кидали розпечені на вогні каміння і приймали ванни при 35-45 градусів, для лікування різних недуг. Їх встановлювали біля мінеральних джерел, цікаво що аналогів в світі немає, так як двох  одинакових за складом мінеральних джерел немає.

Так як наша місцевість багата на мінеральні і сірководневі води чан дедалі набирає все більше і більше популярності. Сьогодні він став більш сучасніший – це здоровий чавунний казан, або ж дерев’яна діжка типу офуро, яка підігрівається вогнем на дровах. Одночасно в чані можуть знаходитись кілька людей.

Чан наповнюють холодною водою і розпалюють вогонь під ним, так розігрівають воду до 35-42 градусів, і приймають наступні чани:

  • Чан з сірководною мінерльною водою, найпопулярніший
  • Чан з натуральним хвойним екстрактом
  • Чан з Закарпатськими травами
  • Чан з листочками роз
  • Чан з лісовими ягодами

Кожен з них по своєму діє корисно на організм людини, но всі воно знімають стреси, заспокоюють і омоложують тіло, приймають чан послідовно з онуренням в холодну воду, це може бути  басейн або ж гірський струмок. Перед приймання цієї процедури проконсольтуйтесь з лікарем!

В нашій Ужанскій долині їх багато, (ужанська долина це місцевість) можна вибрати за смаком кожного.

Ласкаво просимо на цілющі процедури.

Back To Top