skip to Main Content
Ужгород

Ужгород

Ужгород – це невеличке місто, адміністративний центр Закарпаття. Тут проживає біля 130 тис.людей. Майже всі наші гості їздять відвідати Ужгород. Це місто має цікаву історію, тільки за одне століття Ужгород був у складі п’яти різних країн.

В центрі міста є замок романського стилю під назвою «Ужгородський замок» (датується 10 ст.) Поруч із замком знаходиться Музей народної архітектури та побуту – міні-село минулого століття.

Місто прикрашає річка Уж, яка бере свій початок з Верховинського Вододільного хребта. На набережній міста є найдовша алея лип в Європі (більш як 2 км). Це був подарунок нареченій на весілля від Іштвана Лаудон.

Містом розкидані міні скульптури відомих персон та подій, їх вже більше 44-х.

Найкраще відвідувати місто весною з 10-25 квітня – в цей час цвітуть сакури (в місті їх багато, цілі вулиці вкриті сакурами та чудовими ароматами). Також в цей час проводять фестиваль «Сакура Фест».

Для романтиків Ужгород має ще одне цікаве місце – Замкові сходи (або «сходи для поцілунків»). 96 сходинок в центрі міста, з яких відкривається незвичний вид на місто. Якщо опинитися на них, то не хочеться, щоб ці сходинки закінчувались.

Ужгород ще називають “солодке місто”, Ужгород навіть має свій торт (так і зветься торт «Ужгород»), дуже смачний, всім рекомендуємо поласувати ним!

І цікавий факт ще: 85% місцевих – це кофемани, якщо ви попросите в Ужгороді каву, то вам приготують і подадуть еспресо, тут майже всі п’ють еспресо.

 

 

Back To Top