skip to Main Content
Карпатський шедевр

Карпатський шедевр

Українські Карпати не перестають нас дивувати своєю неймовірною красою хребтів, полонин та гір. Одним з найгарніших хребтів Європи та однозначно лідером в Україні вважають Вододільний хребет, або ж Верховинський Вододільний хребет. Він знаходиться на межі Закарпатської та Львівської, а також частково Івано-Франківської областей. Трохи раніше він служив кордоном між Польщею та Чехословаччиною. Хребет сформований переважно пісковиками, його південні схили – урвисті та стрімкі, а північні – більш пологі. Звідси беруть початок великі ріки Карпат: Сян, Латориця, Стрий, Уж та інші. Найвищою точкою Вододільного хребта, а також Львівської області, є гора Пікуй (1405 м).

Верховинський вододільний хребет вже давно притягує до себе туристів своєю загадковістю та неймовірними пейзажами. Він широко користується популярністю не тільки в українських мандрівників, але й туристів з усього світу. Ще у далеких 20-х роках чеський письменник Ярослав Гашек у своєму сатиричному романі про пригоди бравого солдата Швейка, описував його мандри по Вододільному хребту. Хребет чудово підходить для туризму, оскільки має декілька зручних перевалів: Ужоцький, Верецький перевали та виключно пішохідний перевал Руська Путь. Найцікавішим для туристів звісно є перевал Руська Путь. Він знаходиться неподалік від г.Пікуй. Його історія сягає ще епохи неоліту. Вважається, що в давнину торговці возили через нього товар з Балканів в Прибалтику, а в часи Другої Світової війни через нього проходив угорсько-радянський кордон. На його шляху і досі стоїть хрест з написом «Руська Путь».

Верховинський Вододільний хребет охоплює багато туристичних маршрутів. Можна мандрувати маршрутом «На гору Пікуй», про який наш готельно-ресторанний комплекс «LiAn» з радістю вам розповість. Маршрут, довжиною в 32 км, розпочинається від Ужоцького перевалу до г.Пікуй і займає приблизно один день. Цей напрямок зачаровує своїми крутими скелястими виступами, стрімкими урвищами, які змінюються полонинами та пологими схилами, вкритими смереково-листяними лісами. Маршрут Пікуй являється найдовшою дорогою по хребту. Можна обрати коротші маршрути, наприклад, «Дрогобицький камінь». Це похід на одну з гір Вододільного хребта з однойменною назвою Дрогобицький камінь, протяжністю 19км, на вершині якого відкривається неймовірна панорама на Закарпатську та Львівську області, а також Ужанську долину. Шлях розпочинається від нашого комплексу вздовж вузенької річки Гусний. Мандруючи цим маршрутом в сезон ви зможете поласувати урожаєм брусниці та чорниці. Ви навідаєтесь в селище Гусний, що засноване ще в XIV ст., і в якому знаходиться старовинна дерев‘яна Миколаївська церква, яка є архітектурною пам’яткою національного значення. Стежка з гори Дрогобицький камінь вас заведе до ще однієї вершини Вододільного хребта – Кругла, а звідти до колоритного селища Ужок. Тут ви зможете помилуватись віадуками та туннелями, побудованими за часів Австро-Угорщини, побувати в Національному Природному Парку та відвідати церкву святого Михайла, що є під захистом ЮНЕСКО. Ще один невеличкий маршрут, який зачаровує своїми пейзажами, це – «Витік річки Уж», довжиною 9км. Розпочинається похід від комплексу «LiAn» та продовжується через Ужоцький перевал, що в період Першої Світової війни був історичним місцем бойових дій. Сьогодні тут знаходиться військове кладовище та пам’ятний знак. З вершини цього шляху відкривається чудова панорама польських гір Бещад.

Це далеко не весь список цікавих напрямків вздовж Вододільного хребта. Ми допоможемо підібрати маршрут навіть для найвибагливіших мандрівників, та розповімо багато неймовірних легенд, що приховують тутешні гори.

Багато туристів, які мандрували маршрутами Вододільного хребта, з впевненістю стверджують, що такого колоритного та магічного хребта в Карпатах ще не зустрічали. Краса його зачаровує навіть бувалих туристів. Жодні фотографії та розповіді не передадуть ту неймовірну атмосферу, що панує на вершинах Верховинського Вододільного хребта. Ці мальовничі гори, схили та полонини ви повинні побачити на власні очі та відчути пориви свіжого гірського вітру, що кружляє поміж гір. Наш готельно-ресторанний комплекс «LiAn», у свою чергу, допоможе Вам набратись сил перед підкоренням вершин та пригостить вас смачними закарпатськими стравами.

Back To Top